پلی استایرن یک پلیمر ساده از عایق‌هاست که در صنعت پتروشیمی به شکل صنعتی تولید می‌شود. پتروشیمی پلی استایرن یک ماده شیمیایی است که از منبع نفت و گاز به عنوان ماده اولیه تولید می‌شود. این ماده به دلیل ویژگی‌هایی نظیر چقرمگی، سختی، شکل‌پذیری، خواص عایقی و قابلیت بازیافت بالا در تولید انواع محصولات، از جمله در تولید پوشاک، لوازم خانگی، ظروف یکبار مصرف، ابزارهای الکترونیکی و فراورده‌های بسته‌بندی استفاده می‌شود.

تولید پلی استایرن به دلیل ماهیت پتروشیمی‌ای آن، در حوزه صنعت نفت و گاز ایران یکی از مهمترین فعالیت‌هاست و شرکت‌های پتروشیمی ایران نیز به تولید این ماده علاقه مند هستند.

صادرات مواد پتروشیمی پلی استایرن، یکی از فعالیت‌های مهم صنعت پتروشیمی ایران به کشورهای دیگر است. برای صادرات مواد پتروشیمی پلی استایرن به دیگر کشورها، شرکت‌های تولید کننده با بررسی بازار فروش، در نظر داشتن رقابت با تولید کنندگان دیگر، رعایت شرایط صادراتی و چهارچوب کنونی صادرات و مهمتر از همه رعایت استانداردهای بین المللی بهداشت و کیفیت محصولات ایران مورد نیاز است.

در زمینه صادرات پتروشیمی پلی استایرن، شرکت‌های تولیدکننده این ماده که در ایران فعالیت می‌کنند، می توانند به کشورهایی همچون چین، هند، ترکیه و عراق صادرات داشته باشند. البته همانند دیگر محصولات صادراتی، صادرات پتروشیمی پلی استایرن باید با رعایت قوانین و مقررات صادراتی مربوط به هر کشور انجام شود.